ilustrační obrázek

Nový plánovací a controllingový nástroj

31.říjen 2016|CPM, Aplikace
Sophia Solutions přináší na trh okamžitě použitelný plánovací a controllingový nástroj pro oblast FMCG a velkoobchodu. Pod názvem XENIE se skrývá řešení, které umožňuje rychle a snadno reagovat na změny tržního sentimentu, dodavatelských podmínek či dostupnosti zdrojů bez technologických omezení běžně používaných nástrojů na trhu.

XENIE nabízí zákazníkovi možnost modelovat nové podnikatelské příležitosti, ziskovost, cenotvorbu či zvyšování výkonnosti.

Standardizované řešení požadavků této oblasti umožňuje rychlé nasazení systému, nicméně nabízí i prostor pro nastavení individuálních potřeb a požadavků.

"Na základě zkušeností z již realizovaných projektů se nám podařilo objevit mezeru na trhu v oblasti rychloobrátkového zboží a velkoobchodu. Zákazníci jsou při plánování velmi často omezováni technologickými možnostmi tabulkových procesorů, což se projevuje v jejich snížené schopnosti pružně reagovat na změnu situace na trhu. Spojením špičkové technologie společnosti IBM a know-how firmy Sophia Solutions vznikla služba, která nabízí na trhu unikátní řešení", říká Vladislav Hanák, team leader skupiny pro oblast Řízení výkonnosti a efektivity společnosti (CPM). "XENIE pokrývá veškeré běžné potřeby v procesu plánování a modelování v granularitě produkt/zákazník a to jak na pozici manažera, tak finančního ředitele nebo obchodního zástupce", dodává Hanák.

Jaké přínosy XENIE nabízí a v čem podporuje manažery na jednotlivých pozicích se dozvíte zde.