ilustrační obrázek

Byli jsme hlavním partnerem na SAS Analytics Roadshow

15. března 2018|R&A

Jako partner SAS v oblasti analytiky jsme nemohli chybět na velké akci, kterou společnost na toto téma pořádala dne 7. 3. 2018 v rámci svých jarních roadshow, tentokrát pod názvem INNOVATE WITH ANALYTICS / SAS Analytics Platform Roadshow 2018.

Na konferenci se objevila taková aktuální témata, jakými jsou zvládnutí obrovského nárůstu dat, v jakých oblastech je lze využít ve svůj prospěch, potíže s GDPR, jakým způsobem změní umělá inteligence naše životy, jak zabráníme katastrofě jejího zneužití a zajistíme, aby byly průlomové technologie využívány zodpovědně pro zlepšení životů mnoha lidí – nejen privilegované hrstky – v našem globálním společenství a mnohá další, která zaměstnávají datové analytiky po celém světě.

Jistě nejpozoruhodnějším příspěvkem bylo úvodní vystoupení Neila Harbissona, který má přímo v lebce implantovanou anténu snímající barvy kolem něj a převádí je na hudební tóny. Harbisson trpí závažnou formou barvosleposti, ale díky tomuto opatření dokáže barvy vnímat a rozeznávat. A to nejen kolem sebe, ale i ve vesmíru. 

Zástupci ze SASu vždy po každém bloku shrnuli v několika bodech nejdůležitější poznatky, které si měli účastníci konference odnést. 

Kolega Pavel Pilař, Team Leader pro oblast reportingu a analýz, představil implementaci  řešení pro odhalování podvodů na technologii SAS Fraud Framework a pozitivní vliv tohoto řešení na kvalitu poskytované péče. 
Chyby, nebo dokonce i podvody se vyskytují téměř ve všech oblastech podnikání. Včasná detekce neobvyklých událostí v datech je zásadní pro odhalování anomálií, jež mohou zásadním způsobem ovlivnit business.

 

Pokud řešíte problematiku chybovosti a anomálií ve své společnosti, rádi Vám ukážeme, jakým způsobem vašemu podnikání může tato technologie být přínosem. 

Kontaktujte nás zde, případně přímo kolegu Pavla Pilaře, tel.:+420 777 101 858, email: pavel.pilar@sophias.cz.