ilustrační obrázek

Od plánování k řízení

17. září 2019|CPM

Změnu myšlení související se zavedením nového plánovacího systému ve společnosti, resp. systému řízení výkonnosti přirovnává kolega Lubomír Šilha, Managing Consultant týmu CPM v rozhovoru pro zářijové číslo ICT revue, přílohu Hospodářských novin a Ekonomu, k "nahrazení rozvážky zboží koňskými povozy rozvážkou nákladními automobily."

"K implementaci nástrojů CPM nelze přistoupit jen jako k náhradě Excelu novou technologií. Firmám se otevírá úplně nový svět řízení výkonnosti," říká Šilha a dodává: "Jedná se o poměrně velkou nejen technickou, ale i mentální změnu".

Ze své mnohaleté zkušenosti a praxe s vývojem i užitím informačních systémů v oblasti firemního řízení v různých manažerských úrovních v mnoha odvětvích ví, že je to naprosto jiný nástroj, který poskytuje mnohem širší možnosti, než na jaké jsou většinou uživatelé zvyklí. Jak říká: "S tímto vědomím je třeba přistupovat k systému hned od začátku. Při jeho vývoji je potřeba řešit, jaké parametry jsou důležité pro naše podnikání a jak je chceme řídit, nikoliv zda budou nové formuláře vypadat stejně jako ty staré, důvěrně známé."

 

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.